• VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK

  VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK

  Ochutnejte víno z Hrušek
 • NAŠE PRODUKCE

  NAŠE PRODUKCE

  VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK
 • NAŠE PRODUKTCE

  NAŠE PRODUKTCE

  VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK
 • NAŠE PRODEJNY

  NAŠE PRODEJNY

  VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

trojuhbily-down


VÝROBA VÍNA
Všechny hrozny se sklízí pouze ručně do standardních přepravek, které se plní tak, aby hrozny nebyly stlačeny. Další zpracování hroznů závisí na zamýšleném produktu.
IKONA-SMERAK

vyroba-bile-vino

VÝROBA BÍLÉHO VÍNA

Hrozny jsou co nejdříve po převozu do sklepa odstopkovány a co nejjemněji lisovány na horizontálním lisu, na kterém dochází k oddělení dolisku od samotoku a prvního stlačení. Pokud jsou hrozny zdravé snažíme se nepoužívat síru na rmut. Po lisování je mošt odkalen a zakvašen ušlechtilou kulturou kvasinek. Mošt kvasí v malých nádobách v chladném sklepě, čímž se dosahuje přírodní regulace teploty kvasícího moštu do 18°C. Při vyšších teplotách je riziko ztráty aromatických látek a nebezpečí zvýšení těkavých kyselin. U bílých vín provádíme jablečno-mléčnou fermentaci zpravidla je-li víno určeno pro ležení v sudu barrique.

Další vína: Výroba červeného vína * Výroba růžového vína

 

vyroba-červene-vino

VÝROBA ČERVENÉHO VÍNA

Modré hrozny po odstopkování a pomletí nakvášejí v otevřených nádobách při ručním promíchávání. Během nakvášení je přihříván okolní prostor, tak aby měly hrozny ideální podmínky pro maceraci, která trvá 6 – 10 dnů. Po dokvašení červených vín se na zjemnění chuti provádí odbourání jablečné kyseliny jablečno-mléčnou fermentací.

Další vína: Výroba bílého vína * Výroba růžového vína

 

vyroba-vina

VÝROBA RŮŽOVÉHO VÍNA

Růžová vína se zpravidla vyrábí z modrých odrůd. Na rozdíl od výroby červených vín nekvasí toto víno na rmutu, ale po získání požadované barevné intenzity se rmut vylisuje. Čas, který je nezbytný pro získání žádoucí růžové barvy, se liší podle barevnosti jednotlivých odrůd a pohybuje se od 3–48 hodin. Dále je víno zpracováváno jako víno bílé. Všechna vína zrají v dřevěných sudech. Pro odstranění termolabilních bílkovin se čeří malým množstvím bentonitu. Vína se lahvují až po dostatečném vyzrání v sudech a to v malých šaržích. Při lahvování jsou vína naposledy filtrována. V celém procesu výroby udržujeme nejvyšší možnou čistotu a hygienu sklepa, jednotlivých nádob a všech pomůcek a zařízení.

Další vína: Výroba červeného vína * Výroba bílého vína


NAPIŠTE NÁM / OBJEDNÁVKY
Vyplněním a odesláním formuláře beru na vědomí, že společnost Jiří Šmerák (IČ: 42598907) použije sdělené osobní údaje pro účel vyřízení mého dotazu.

1000 znaků vlevo
Přidat soubory