• VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK

  VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK

  Ochutnejte víno z Hrušek
 • NAŠE PRODUKCE

  NAŠE PRODUKCE

  VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK
 • NAŠE PRODUKTCE

  NAŠE PRODUKTCE

  VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK
 • NAŠE PRODEJNY

  NAŠE PRODEJNY

  VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

trojuhbily-down


VINAŘSTVÍ JIŘÍ ŠMERÁK
Ochutnej víno z Hrušek
IKONA-SMERAK

nase-vinarstvi2

NAŠE VINAŘSTVÍ

Vinařství Šmerák sídlí v obci Hrušky, která leží nedaleko Břeclavi v oblasti Podluží. Obec Hrušky leží v nadmořské výšce 175m v úrodné zemědělské krajině s doloženou vinařskou tradicí již od 17. století (dochovaná pečeť obce s hrušní, hroznem a vinařským nožem z roku 1622). Klima je zde teplé a velmi suché, Pohled na obec s průměrnou roční teplotou 9,5°C a ročním úhrnem srážek 538 mm. Podmínky pro pěstování vinné révy jsou zde vynikající. Jiří Šmerák navazuje svou činností na zkušenosti předchozích generací rodinných vinařů.

 

nase-vinarstvi22

NAŠE VINAŘSTVÍ

Vinařství a vinohradnictví se Jiří Šmerák úspěšně věnuje od svých 16 let, čehož důkazem jsou ocenění z místních a oblastních výstav. Vinařství a vinohradnictví se stalo hlavní činností firmy v roce 1998. Od toho roku se můžete s vínem z naší produkce setkat v prodeji po celé České republice. Fungování vinařství je založeno na rodinných zkušenostech a kontaktech, na lásce k vínu, ke krajině a lidem, kteří zde žijí. Proto je pěstování révy i výroba vína z ní prováděna k přírodě co nejšetrnějším způsobem za použití pouze nezbytného množství chemických přípravků. V současnosti vinařství produkuje přibližně 20 tisíc litrů vína ročně. Výměra vinohradů je 6 hektarů, z nichž 4 hektary jsou mladé výsadby.

 

o-nas33

NAŠE VINAŘSTVÍ

Odrůdové složení vinic zahrnuje všechny hlavní odrůdy oblasti – z nichž nejznámější a oblastně nejtypičtější jsou zajisté Veltlínské zelené, skupina rulandských vín a z červených pak Frankovka a Modrý Portugal. Vinařství se zaměřuje na produkci hroznů nejvyšší kvality dle specifik ročníku a co nejšetrnějším zpracováním této suroviny vyrábí co nejkvalitnější produkt. Vinařství produkuje vína jakostní i přívlastková všech kategorií. Vinice při poskytované intenzivní péči produkují natolik kvalitní hrozny, že je možné vína přívlastková vyrábět každoročně, v obzvlášť příznivých letech se jedná i o nejvyšší typy přívlastků.

Část produkce červeného i bílého vína – a to jak ve vínech přívlastkových, tak i jakostních – je ponechána zrát v nových dubových sudech po dobu 6 měsíců. Tato vína se označují „přívlastkem“ barrique. Vína z naší produkce se každoročně účastní výstav a přehlídek vín jak oblastních, tak celostátních – například v předloňském roce bylo jakostní odrůdové víno Zweigeltrebe ročník 2002 oceněno titulem „Salon vín České republiky 2003–2004“. Naše nejnovější ocenění je zařazení novinky v produkci a to Zweigeltrebe Rose do kolekce TOP 77 vín České republiky. Vinařství Šmerák v roce 2005 realizovalo program spolufinancovaný Evropskou unií – Evropským zemědělským orientačním a záručním fondem (EAGGF).


AKCE A POZVÁNKY
Ochutnujte víno z Hrušek.
IKONA-SMERAK

 • Otevřena nová vinotéka

  Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit na otevření nové pražské vinotéky – a to na adrese Dittrichova 1943/22, Praha 2. Vinotéka se nachází v blízkosti Tančícího domu a rádi Vás tam pohostíme. Dorazilo Vás hromada a to jak známých a starých známých, tak i lidé noví, kteří si k nám našli cestu. Tak jsme byli rádi, že Vám chutnalo a že se Vám všem u nás líbilo.

  Těšíme se na Vás někdy příště.

 • Degustace na Slupi

  Krásný večer plný povídání o víně a také jeho ochutnávání jsme podnikli v předvánoční čas v pražské vinotéce Na Slupi. Jirka Šmerák osobně předváděl vzorky letošní produkce a odpovídal na dotazy. Krásný večer plný povídání o víně a také jeho ochutnávání jsme podnikli v předvánoční čas v pražské vinotéce Na Slupi. Jsme rádi, že se Vám všem u nás líbilo.

  Těšíme se na Vás někdy příště.

 • Den otevřených sklepů 2009

  Dne 4.7 2009 proběhla v naší obci akce Den otevřených sklepů, kterého jsme se samozřejmě také zúčastnili. Vystavovali jsme k ochutnávce vína jako Pálava PS, Cabernet Sauvignon PS, Ryzlink Rýnský. Dorazilo Vás hromada a to jak známých a starých známých, tak i lidé noví, kteří si k nám našli cestu. Tak jsme byli rádi, že Vám chutnalo a že se Vám všem u nás líbilo.

  Těšíme se na Vás někdy příště.

 • 1


SEZNAM PRODEJEN
V případě zájmu o objednávku termínu oslavy se obraťte telefonicky na Jiřího Šmeráka na 777 007 453 nebo použijte e-mail a uveďte, že máte zájem o degustaci.
IKONA-SMERAK

Vinařství Jiří Šmerák

VINNÉ SKLEPY

trojuhbily-top

Pro posezení většího počtu zájemců (až pro 45 lidí), popití vínka z naší produkce či oslavu vašich narozenin plně poslouží náš sklep. Zde je v nabídce sudové víno jakostní i přívlastkové a je možné přiobjednat i ochutnávku lahvových vín. Studená kuchyně včetně specialit, nealkoholické nápoje studené i teplé jsou samozřejmostí. Ubytování hostí je po dohodě možné zajistit o několik sklepů dál, ve vzdálenosti, kterou ujde i velmi unavený milovník vína. Degustace Výrobní sklep vinařství (adresa Sklepní E71) slouží pro degustace vín z naší produkce, včetně archivních vín, pro menší skupiny milovníků a znalců vína.

Kapacita sklepa je přibližně 15 osob. Zde se můžete seznámit s kompletní produkcí našeho vinařství a obdržet odborný výklad k vínu a vinohradnictví osobně od Jiřího Šmeráka. Výběr ochutnávaných vzorků se plně přizpůsobuje zájmům návštěvníků a většinou se kombinují vína ještě ležící v sudech a vína již archivní či zrající na lahvích.

Naše prodejny


NAPIŠTE NÁM / OBJEDNÁVKY
Vyplněním a odesláním formuláře beru na vědomí, že společnost Jiří Šmerák (IČ: 42598907) použije sdělené osobní údaje pro účel vyřízení mého dotazu.

1000 znaků vlevo
Přidat soubory